Burze, śnieg i 18 stopni.

Przygotuj się na pogodową loterię w najbliższych dniach

Wtorek, 06 kwietnia 2021 o 19:19, autor: 0 366
Burze, śnieg i 18 stopni.

„Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”. Sprawdzamy, czy znane wszystkim przysłowie powie prawdę o najbliższych dniach. Prognozuje się skrajne zmiany pogody, dlatego szczególną czujność powinni zachować m.in. kierowcy. Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Przynamniej do czwartku, bo według prognoz IMGW wietrzna i zimna aura będzie towarzyszyć nam prawie do końca tygodnia. W tych dniach możemy spodziewać się opadów śniegu, burz i zachmurzenia. Pogoda poprawi się dopiero pod koniec tygodnia.

We wtorkowy wieczór powrót zimy

Noc będzie mroźna w całej Polsce. Temperatura spadnie do trzech kresek poniżej zera m.in. w Kielcach i Katowicach. W rejonach podgórskich możemy spodziewać się 6 st. C. na minusie.

Środa i czwartek nie zaskoczą

Podobnie jak we wtorek, w te dni warto wziąć ze sobą parasol. Na terenie całego kraju pojawią się opady śniegu, które zamienią się w deszcz. Duże zachmurzenie i wiatr nie uprzyjemnią spacerów. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do 6 - 7 st. C. w północnej części Polski. Nocą warto zachować szczególną ostrożność za kierownicą, ponieważ pojawi się do
trzech stopni mrozu, m.in. w: Białymstoku, Lublinie, Krakowie. W okolicach Kielc nawet -6 st. C. Może być ślisko.

Pod koniec tygodnia więcej wiosny

Na ten moment chyba wszyscy czekamy. Według IMGW, pomimo pochmurnego tygodnia, w piątek i dni weekendowe możemy spodziewać się znacznej poprawy pogody. Prognozuje się, że temperatura w kraju oscylować będzie w granicach 10 - 18 st. C. w ciągu dnia. Ustąpią wiatry, niebo rozchmurzy się i pokaże się słońce. W nocy również utrzymają się temperatury dodatnie. Jak prognozuje IMGW w pogodzie długoterminowej, średnia temperatura w kwietniu ma być niższa niż w poprzednich latach. Pojawi się również znacznie więcej opadów. Warto wobec tego wstrzymać się ze zmianą garderoby na letnią. Pod ręką lepiej mieć również zawsze parasol.

News4Media, fot. iStock

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu Głos Regionu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na glosregionu.pl