Lockdown przedłużony?

Są przecieki z rządu

Wtorek, 06 kwietnia 2021 o 18:28, aktualizacja Środa, 07 kwietnia 2021 o 12:32, autor: 0 394
Lockdown przedłużony?

Wszystko wskazuje na to, że dotychczasowe obostrzenia, które miały obowiązywać do 9 kwietnia, zostaną przedłużone.

Minister Zdrowia w programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsatu podkreślił, że "z punktu widzenia sytuacji w szpitalach" rekomendowałby przedłużenie obostrzeń.


"Koncentrujemy się na wskaźnikach dotyczących obłożenia szpitali i wolnych respiratorów

- argumentował Adam Niedzielski, Minister Zdrowia.

"Nawet jeżeli jutrzejszy wynik nie będzie duży, to nie jest przesłanka, by myśleć o tym, że jesteśmy w jakieś lepszej sytuacji. W tej chwili fala zachorowań przetacza się przez szpitale"

- dodał minister.

W środę zbierze się Zespół Zarządzania Kryzysowego, który będzie analizował przede wszystkim sytuację w szpitalach i na tej podstawie podejmie decyzje odnośnie zasad bezpieczeństwa, które mogą zostać ogłoszone jeszcze w środę, a najpóźniej w czwartek. 

Z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski wynika, że rząd po 9 kwietnia utrzyma dotychczasowe restrykcje. Według portalu przedłużenie obostrzeń będzie dotyczyć zarówno zamkniętych żłobków, przedszkoli, jak i tych dotyczących sklepów budowlanych, galerii handlowych, obostrzeń w marketach, a także liczby osób w kościołach. 

Nieoficjalne informacje WP potwierdza rozgłośnia RMF24 i dodaje, że szanse na otwarcie żłobków i przedszkoli są niewielkie. 

Należy się też spodziewać, że lockdown będzie przedłużony dla fryzjerów i kosmetyczek. Dalej obowiązywać miałyby restrykcje w gastronomii, galeriach handlowych oraz siłowniach. 

Czarny scenariusz dotyczący przedłużenia lockdownu jest jeszcze bardziej prawdopodobny po słowach prof. Magdaleny Marczyńskiej z Rady Medycznej:


"Zarekomendowaliśmy rządowi przedłużenie obostrzeń epidemicznych w obecnej formie

Profesor dodatkowo wskazała, że szpitale nie mają w tej chwili rezerw łóżek. Oficjalne zasady bezpieczeństwa zostaną przedstawione na konferencji prasowej Ministra Zdrowia, która ma się odbyć najpóźniej w czwartek.

Aktualizacja godz. 12:28:

Lockdown został przedłużony do 18 kwietnia [CZYTAJ WIĘCEJ]

News4Media/fot. iStock

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu Głos Regionu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na glosregionu.pl