Kaczyński w bardzo mocnych słowach o prezesurze Banasia:

''jest wielkim błędem naszego systemu''

Poniedziałek, 24 maja 2021 o 15:01, autor: 4
Kaczyński w bardzo mocnych słowach o prezesurze Banasia:

Trwa polityczna wojna między obozem władzy, a szefem Najwyższej Izby Kontroli. Po tym, jak Marian Banaś zapowiedział, że złoży wnioski do prokuratury w sprawie najważniejszych osób w Państwie, głos zabrał Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika "Sieci" odniósł się do próby organizacji wyborów prezydenckich, które miały się odbyć 10 maja 2020 roku oraz do krytycznych w tej sprawie wniosków Najwyższej Izby Kontroli.

"To był święty obowiązek konstytucyjny rządzących. Akcja polityczna naszych przeciwników i niestety jednego z naszych koalicjantów, który się tutaj bardzo zagalopował, także w przekonywaniu samorządów do oporu, doprowadziły do tego, iż stało się to niemożliwe." – powiedział Jarosław Kaczyński.

To był pomysł Kaczyńskiego

Szef Zjednoczonej Prawicy w wywiadzie dodał, że tzw. „wybory kopertowe”, to był jego pomysł:

„Chcę, żeby to było jasno powiedziane: to była moja osobista decyzja, by spróbować skorzystać z doświadczenia bawarskiego i kanadyjskiego w organizacji takich głosowań. Problemem był brak większości w Sejmie dla tej sprawy. Nie zwalniało to jednak rządu z wykonania obowiązku konstytucyjnego i zostało zrobione wszystko, co możliwe, by został on wykonany. Bo my naprawdę szanujemy prawo i konstytucję. Mówienie tutaj o jakimś złamaniu prawa czy nadużyciu jest wielkim nieporozumieniem." – powiedział Kaczyński.

„To wielki błąd”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości był również pytany o to czy szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś prowadzi polityczną wojnę. Kaczyński cytowany przez PAP powiedział : "jest wielkim błędem naszego systemu prawnego, że człowiek, wobec którego toczą się poważne śledztwa, może być prezesem Najwyższej Izby Kontroli".

Jarosław Kaczyński stwierdził, że Marian Banaś nie powinien pełnić funkcji szefa Najwyższej Izby Kontroli: "To jest stanowisko dla ludzi, którzy są poza jakimkolwiek podejrzeniem, całkowicie czystych. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek kłopoty w tej sferze, jeśli jest mocno skoncentrowany na sprawach materialnych, to nie powinien być prezesem NIK." – dodał wicepremier.

Banaś do wymiany?

Prezes PiS podkreślił, że przydałaby się ustawa, która pozwoliłaby w sytuacji postawienia zarzutów szefowi NIK jego zawieszenie przez parlament w pełnieniu obowiązków. "Niestety w tym Sejmie ta ustawa nie ma chyba szans na przegłosowanie. Ale warto ją rozważyć." – powiedział Jarosław Kaczyński.

News4Media, fot.: News4Media

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Wyborca
24.05.2021 16:32

P. prezesie, Pan sam sobie zaprzecza - cyt. " "To jest stanowisko dla ludzi, którzy są poza jakimkolwiek podejrzeniem, całkowicie czystych. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek kłopoty w tej sferze, jeśli jest mocno skoncentrowany na sprawach materialnych......" a co z pozostałymi Panami z rządu i ze spółek SP co to NIK postawił zarzuty ? Tak wyartykułowany osąd może i jest do zaakceptowania ale jak to działa ..... "jeśli jest mocno skoncentrowany na sprawach materialnych....... " ? - brakuje dopisku " z wykluczeniem" ludzi "szczęścia" dobrej zmiany.

avatar
~BLE,BLBLE !!!!
24.05.2021 18:07

Jaki Kaczyńskie taki i Banaś.... Jaki Banaś taki i Kaczyński (((::: podobnie było ongiś z pewnym panem w windzie i jego pistolecikiem.....:::))). A ty inteligentny Suwerenie sam sobie wyciągnij z tego swoje własne WNIOSKI !!!!.

avatar
~EMERYT
25.05.2021 08:44

Prawda jest taka, że o takim Kaczyńskim J. za dwa trzy lata nikt z nas już nie będzie pamiętał ...... chyba, że przez pryzmat pisowskich AFER o ile kolejna polityczna zmiana okaże się PRAWEM PISANA i SPRAWIEDLIWA wobec SUWERENA, no to wówczas wyjdą na jaw takie afery, jak np. grunty i majątki Morawieckiego, Wierze na Srebrnej J.K, manipulacje przy zakupie maseczek BUBLI, respiratorów od handlarza bronią, machlojki z VAT-em w ministerstwie Finansów za ich pisowskich rządów, trolli w ministerstwie Ziobry, nieprawidłowości przy awansach na wyższe stopnie i stanowiska w resortach siłowych p mundurowych - sędziowskich i prokuratorskich , itd. itd., SPORO SIĘ TEGO przez te ostatnie sześć lat za ich rządów nazbierało !~!!!!!!. Czekamy na ich sprawiedliwe wyjaśnienie i osądzenie przez Wolne Suwerenne Sądy Państwa Demokratycznego !!!!. Nie może tak być, że przeciętny Kowalski, Nowak jest karany za przysłowiową pietruszkę i idzie do aresztu wydobywczego, a klasa polityków jest bezkarna za swoje przestępcze czyny !!!!!!. Wolna Polska po 30 latach chyba zasłużyła na Wolne Demokratyczne Sądy !!!!!!.

avatar
~Adaś
25.05.2021 13:13

AD. "Emeryt" - forumowiczu....., Pana ocena jest poprawna i pasująca do stanu faktycznego na obecną chwilę. Ale ja nie o tym. Z ostatnich lat polskiej polityki mam takie spostrzeżenia: w okresie 2007-2015 (PO, PSL) i 2015-2021 ( PiS, SP i Porozumienie) wnieśli tyle dobrego co i tyle samo złych i żałosnych "norm" i reguł zachowań, sposobów bycia i haniebnych postępków, że o tym okresie chyba należałoby jak najszybciej zapomnieć a przede wszystkim szybko go zmienić. Jak się to odbędzie i z jakimi skutkami to jest drugorzędne , uważam, aby szybko, zdecydowanie i do "korzenia". Może ta drugorzędność nie do końca jest trywialną niewinnością, bo może być i w formie wielkiej "dzikości" ale co do jednego należy się zgodzić - koniec grupowej interesowności, pazerności czy arogancji . Każde ograniczenia, zakazy, uczenie donosicielstwa, podżegania i nastawiania Polaka na Polaka to ohydne działanie. Polacy zostali, jak nigdy, podzieleni na: wroga obecnej władzy - opozycję i antyunijną, bezkompromisową zatwardziałość o właściwościach "wariatuńcia". Jeszcze do niedawna p. J.K. szanowałem myśląc, że obywatel i Polska jest dla niego wielką wartością. Dzisiaj już tak nie myślę..... "robi" jedynie politykę pod partyjne profity i cele. Przyszłość w tym kraju może być pasjonująca ....... między innymi p. Banaś będzie o tym decydował ? Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu Głos Regionu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na glosregionu.pl