Leszno: Powalił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę [FILM]

Poniedziałek, 19 kwietnia 2021 o 12:23, aktualizacja Poniedziałek, 19 kwietnia 2021 o 12:40, autor: 3
Leszno: Powalił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę [FILM]

W jednym ze znanych hipermarketów w Lesznie mężczyzna pobił kobietę, bo ta miała zwrócić mu uwagę za nieprzestrzeganie przepisów. Sytuacja rozbawiła personel sklepu.

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia w Lesznie, jednak sprawa nabrała rozgłosu, gdy film ze zdarzenia pojawił się w internecie. Opublikował go na Twitterze dziennikarz Tomasz Golonko.

Na filmie widać, że między kobietą, a mężczyzną dochodzi do sprzeczki słownej, a później do szarpaniny. Mężczyzna w końcu wymierza tak mocny cios w głowę kobiety, że ofiara upada na podłogę. Wszystko to na oczach kilkuletniej dziewczynki. Mimo świadków - nikt z obecnych w sklepie nie zareagował i nie pomógł ofierze. 

Sprzeczka - jak sugerują nieoficjalne informacje - miała dotyczyć tego, że mężczyzna nie miał założonej maseczki. Kobietę ten fakt zdenerwował, dlatego miała zwrócić mu uwagę.

Jak informują media lokalne, w sklepie interweniowała policja, ale sprawca nie został ukarany. Funkcjonariusze wylegitymowali uczestników zdarzenia i zabezpieczyli monitoring. Sprawą zainteresowało się większe grono, dopiero gdy materiał wideo ujrzał światło dzienne.

Medialny szum wokół tej bulwersującej akcji doprowadził do tego, że policja wszczęła sprawę z urzędu - przekazał kilka godzin po publikacji nagrania rzecznik prasowy policji w Poznaniu Andrzej Borowiak.

"Znamy personalia tego mężczyzny. W uzgodnieniu z Prokuraturą wszczynamy sprawę z urzędu. Sprawca będzie rozliczony za czyny, których się dopuścił"

Dalsze czynności w tej sprawie będzie prowadzić leszczyńska prokuratura.

Według art. 217 Kodeksu Karnego uderzenie człowieka lubi "nne naruszenie jego nietykalności cielesnej" jest przestępstwem zagrożonym grzywną, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności na okres do jednego roku.

Art.  217.  [Nietykalność cielesna]
§  1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega
grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§  2. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego
albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od
wymierzenia kary.
§  3. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

News4Media, fot.: Twitter/TomaszGolonko

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Rita
19.04.2021 12:59

BOHATER - nie ma co. Nie uznaje żadnych zasad i kompromisów, ale wymagania względem innych osób pewnie ma na poziomie nieba. Takich nie sieją - sami się rodzą....

avatar
~Gosc
19.04.2021 17:33

Czy ojciec wlasciciela ..intermarche we Wschowie ..może codzic po sklepie bez maski ?

avatar
~Czytelnik
20.04.2021 15:00

Temu gościowi chyba wolno bo nawet na cpn w srodku sklepu też przylazi bez maski. Chyba wielki cwaniak

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu Głos Regionu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na glosregionu.pl