Rewolucja w PiS.

W niedzielę wybory

Czwartek, 01 lipca 2021 o 09:41, autor: 14
Rewolucja w PiS.

W niedzielę na kongresie Prawa i Sprawiedliwości mają paść zapowiedzi zmian w partii. Odczują je nie tylko posłowie i senatorowie, ale też regionalni politycy.

Wybory władz w PiS wyglądają tak, że najpierw wskazuje się prezesa partii, a następnie odbywają się zjazdy okręgowe, powiatowe, gminne. Na tych niższych szczeblach partyjnych zawsze głosowania wygrywają kandydaci rekomendowani przez prezesa. Ten polityczny maraton zacznie się w niedzielę podczas kongresu PiS w Warszawie. Zostanie na nim wybrany prezes, a dzień później wiceprezesi ugrupowania.

Według nieoficjalnych informacji przekazywanych przez polityków PiS sobotni kongres wprowadzi wiele zmian w ugrupowaniu. Jeden z posłów ujawnia: "Spodziewam się, np. Krzysztof Sobolewski otrzyma szersze uprawnienia i to on będzie bezpośrednio nadzorował pracę w okręgach PiS"

Liderem partii ma nadal pozostać Jarosław Kaczyński, ale już na niższych szczeblach mają zajść zmiany. Teraz wiceprezesami są: Beata Szydło, Joachim Brudziński, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak i Mariusz Kamiński, a miałby do nich dołączyć Mateusz Morawiecki. Funkcję – jak nieoficjalnie wiadomo – ma stracić Szydło, a zastąpi ją Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek. Nowością ma być powołanie Sekretarza Generalnego, którym najpewniej zostanie zaufany człowiek Kaczyńskiego, Krzysztof Sobolewski.

Jednak prawdziwa rewolucja ma zajść w tzw. „terenie”. Dziś partia jest podzielona na 41 struktur okręgowych. Centrala PiS chce, aby było ich 95 i generalnie ma to odpowiadać podziałowi Polski na okręgi wyborcze do Senatu. Tych jest 100, ale nowy model zarządzania PiS nie zakłada zmian w Warszawie czy Krakowie. To wszystko oznacza, że członkowie partii będą wybierać większą liczbę lokalnych liderów. Dla przykładu - dziś województwo lubelskie to dwa okręgi: lubelski i chełmsko-zamojski, a jeżeli dojdzie do nowego podziału, to okręgów będzie aż sześć, z czego sam Lublin stanie się osobną strukturą.

I to nie jest jedyna zmiana, bo według przecieków do mediów, jeżeli ktoś zostanie wybrany na przewodniczącego okręgu, nie będzie mógł startować w wyborach parlamentarnych.

Co za tym wszystkim stoi? Jarosław Kaczyński chce „skończyć z lokalnymi baronami”. Chciałby zaktywizować członków partii do działania, a „nowa krew”, czyli nowi liderzy, którzy w dużym okręgu nie mieli szans na przebicie się, mają taką okazję dostać.

 

News4Media, fot.: News4Media

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (14)

avatar

avatar
~HISTARIA KOŁEM się TOCZY!
01.07.2021 12:43

Mieliśmy wiecznie żywego Lenina, wiecznie żywego Stalina i zanosi się nam w XXI wieku na wiecznie żywego Kaczyńskiego ....... !, gdzie ten Naród ????.

avatar
~do powyżej
01.07.2021 16:22

Ty się "narka" tak dużo "histarii" w gimbazie uczyłeś, że nawet nie wiesz jak się to słowo poprawnie pisze.

avatar
~Gapa jestes
04.07.2021 12:38

A wiecznie żywym Tusku Pinokio zapomniałeś .

avatar
~Adaś
01.07.2021 13:34

Wyjątkowa ta demokracja w PiS ....... wszystko już na dzisiaj ustalone i "wybrane" a w sobotę "wrzuci" się do urny ? Też i sam model wyborczy zaczynający się od wyborów prezesa ( bez kontrkandydata ) jest niespotykany i chyba niepospolity ? Dlaczego nie ma ścieżki hierarchizacji wyborczej do góry ? Prezes sobie dobiera ........, a czy nie powinno być tak, że na dole, w gminie i województwie sami sobie wybierzemy swojego działacza-barona ? Widać, że demokracja ma wiele oblicz, zależne jest to od ścisłego "biura politycznego" i długości " smyczy" .... nastaw, tak na 120cm. I Oni się jeszcze dziwią, że Polacy nie wracają ? Adaś

avatar
~do Adaś
01.07.2021 16:39

Ale jaja, ale jaja! Adaś, zatwardziały wschowski leming i PiS-o fob przejmuje się demokracją w PiS-ie. Ciebie chyba Adasiu sprzątaczka i nocny struż wybierali na szefa firmy, żebyś po 12 godzin dziennie tyrał na ich 13 i 14 emeryturę.

avatar
~Cwana gappa z tego Adasia .
04.07.2021 12:41

Taka demokracja jak z Tuskiem . PO co te wypociny niezależny Panie Adamie ?

avatar
~Hipcio Adaś
04.07.2021 12:45

Wyjątkowa obłuda Adama . Jak on steruje naszymi umysłami haha . Jak mu się wydaje że wpłynie na nastroje . Żenada starego pryka .

avatar
~Do "Do Adaś" -
02.07.2021 10:26

Lepiej weź się kobieto za ortografię, będzie z tego więcej pożytku, bo kogel-mogel już od dawna masz w swojej głowie.

avatar
~123
03.07.2021 11:55

Do Adasia. Może szanowny Pan skrobnie jakiś pogłębiony komentarz na temat "demokratycznych" wyborów u pańskich ulubieńców z PO. To już taka nowa "świecka tradycja" - "namaszczenie"? Jak uciekał do Brukseli to "namaścił" p.Kopacz, a jak już go tam nie chcą to wraca do "tenkraju" jak na swoje - łaskawca. Taki powiew nowoczesności europejskiej.

avatar
~SENIOR+
03.07.2021 13:30

Do "do powyżej" a u ciebie łapka w górze od czasów referendum (3xTAK). Czasy się zmieniają, a ty ciągle mentalnie be zmian - życie na cudzy koszt !!!!!.

avatar
~mieszkanka Wschowy
04.07.2021 05:12

Czasy się zmieniają ale nie czasy w portfelu

avatar
~Hura,huraaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!.
04.07.2021 08:28

Stało się wygrał stary nowy prezes, który nie bał się i powiedział coś co NIE TAK w Polskim Sądownictwie ( rzucił kamyszek do ogródka Ziobry) - wykazał się przy tym "małą odwagą" przez małe "o" oraz o dziwo po sześciu latach własnych rządów bąknął coś o " SYNDROMIE TŁUSTYCH KOÓW" , który to SYNDROM zauważył we własnych szeregach do tego stopnia i pogroził SWOIM, ze jak tak dalej pójdzie to ich wybory mogą być "NIEPEWNE" !!!!. SZOK jak po sześciu latach przy okazji tych wyborów prezes zauważył we własnych szeregach "SYNDROM TŁUSTYCH KOTÓW" - co my Suweren możemy o takiej partii z takim prezesem sądzić ?????. A co z obiecanymi 500+ na krowę, 100+ na trzodę , miliona mieszkań, Piątka da zwierząt, Mieszkanie + i co z tym Polskim Sadownictwem i tym Syndromem Tłustych Kotów ????????> Szok !!!!. Polki i Polacy minęło już tego sześć lat !!!!!!. A prezes stary, a zarazem nowy ciągle o tym samym. Pytanie: - czy dzisiaj stanie się pierwszy taki w świecie ewenement w partii rządzącej, że premier stanie się wice prezesem tej partii, a prezes tej partii jest aktualnie wice premierem ?????>...>>> Szczyt Obłudy i Cynizmu !!!!!.

avatar
~AMNEZJA+
04.07.2021 11:22

Wraca program STODOŁA PLUS !!!!, bowiem jak można ocenić i skomentować słowa starego nowego prezesa z dnia wczorajszego ....."SYNDROM TŁUSTYCH KOTÓW"... nepotyzm i kolesiostwo c.d. !!!!!

avatar
~Uchwała czy Ustawa..???
04.07.2021 15:28

Oto jest pytanie ?. Kolejny ewenement partii rządzącej, bowiem po siedmiu latach własnych TOTALNYCH RZĄDÓW wpadli na pomysł.... NIE WPADLI ---- tylko wpadł na pomysł ich prezes, że należy własny nepotyzm i kolesiostwo partyjne zwalczyć we własnych szeregach UCHWAŁA PARTYJNĄ jakoby to SPÓŁKI SKARBU PAŃSTWA były prywatnymi/partyjnymi spółkami nie skarbu państwa ALE ICH-partii pis !!!!. Każdy uczeń szkoły średniej wie, że jeśli coś należy do państwa to to coś reguluje się USTAWAMI !!!!! A NIE UCWAŁĄ WŁASNEJ PARTI !!!!. Biorąc pod uwagę, że wypowiada to aktualny wice premier i minister bezpieczeństwa tego kraju !!!!!!!. TO jest dopiero kuriozum, że na tym poziomie w tej partii nie odróżnia się Uchwały Partyjnej od Ustawy Państwa !!!!!. Na Miły Bóg co z ich wiedzą i inteligencją, kiedy oni zdawali matury ?????. Uchwała czy Ustawa !!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu Głos Regionu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na glosregionu.pl