ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Gdzie szukać pracy we Wschowie i okolicach?

Czwartek, 27 kwietnia 2023 o 23:01, aktualizacja Piątek, 28 kwietnia 2023 o 10:16, autor: 0
Gdzie szukać pracy we Wschowie i okolicach?

Szukasz pracy w powiecie wschowskim, a może planujesz przeprowadzkę do województwa lubuskiego? To dobry moment, żeby zadbać o rozwój kariery – praca we Wschowie i w całym regionie oznacza możliwość aplikowania do firm z branży e-commerce, przedsiębiorstw produkcyjnych czy firm usługowo-transportowych i logistycznych. Sprawdź także, jaka praca dla uchodźców jest dostępna w 2023 roku.

Praca we Wschowie – jak wygląda lokalny rynek pracy?

Rynek pracy w województwie lubuskim kształtowany jest przez plany rozwojowe, które przynoszą efekty już od początku roku. Wbrew przewidywaniom ekspertów I kwartał 2023 roku rozwiał obawy odnośnie trudnej sytuacji osób bezrobotnych w związku ze spowolnieniem gospodarczym i kryzysem energetycznym – firmy nie tylko intensywnie rekrutują nowych pracowników, ale też realizują nowe inwestycje. Praca w województwie lubuskim dostępna na wielu stanowiskach to zasługa przede wszystkim rozwoju lokalnego biznesu. Krajowi i zagraniczni inwestorzy otwierają firmy produkcyjne i przemysłowe oraz stawiają hale magazynowe, generując kolejne miejsca pracy – wiele wskazuje na to, że trend ten utrzyma się także w przyszłości.

To jak łatwo dostępna jest dla osób z odpowiednimi kwalifikacjami praca w powiecie wschowskim, pokazują statystyki rynku pracy. Wstępne dane na marzec 2023 opublikowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wskazują, że wskaźnik bezrobocia na terenie kraju kształtował się na poziomie 5,4% – w województwie lubuskim było to 4,7%, czyli wyraźnie poniżej średniej.

Gdzie firmy rekrutują, czyli praca w powiecie wschowskim

Przedsiębiorstwa przemysłowe w regionie nie wstrzymały rekrutacji, a wręcz przeciwnie – intensywnie poszukują pracowników na mniej i bardziej wymagających stanowiskach. Spora konkurencja na rynku pracy doprowadziła do tego, że praca w powiecie leszczyńskim czy praca w powiecie wolsztyńskim to duża ilość ofert skierowanych przede wszystkim do kadry inżynierskiej i produkcyjnej, księgowych, logistyków, ekspertów e-commerce oraz pracowników niższego szczebla.

Wyraźne zapotrzebowanie na pracowników widoczne jest w branżach e-commerce i magazynowej. Taki stan rzeczy wynika z przemysłowego rozwoju regionu – nowe firmy na rynku i nowe miejsca pracy wymuszają na pracodawcach konkurowanie o wykwalifikowanych pracowników. Dzięki temu osoby, które interesuje na przykład praca Wschowa, mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie i dodatkowe benefity (darmowe dowozy do pracy, dopłaty do wyżywienia, premie motywacyjne). Co ciekawe, sami pracownicy nie mają oporów, aby zmieniać miejsce zatrudnienia. Zabiegi inwestorów w kwestii konkurencyjności wynagrodzeń przyciągają zarówno pracowników niższego szczebla, jak i doświadczonych menedżerów.

Aktualnie w województwie lubuskim można zaobserwować, na czym polega rynek pracownika, a osoby, które liczą na wyższe zarobki, mają spore pole do negocjacji stawek. Najwięcej można zarobić w dużych firmach o zasięgu międzynarodowym, niemniej jest to często praca zmianowa, co mają rekompensować bardziej atrakcyjne wypłaty.

Praca w województwie lubuskim – jakie zawody czekają na chętnych do pracy?

Prognozy na rok 2023 są wyjątkowo optymistyczne dla osób poszukujących pracy – według badania Barometr Zawodów we Wschowie i okolicy zanotowano aż 81 zawodów deficytowych, w których brakuje osób chętnych do pracy. Braki kadrowe odczuwa między innymi oświata (nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedszkoli) i służba zdrowia (lekarze, pielęgniarki i położne, ratownicy medyczni).

Oferty pracy w województwie lubuskim, a więc także dotyczące pracy w Lesznie czy pracy w Wolsztynie, to również szansa dla inżynierów (budownictwo, inżynieria środowiska, mechanika), operatorów maszyn (rolnicze, ogrodnicze, obrabiarki skrawające, urządzenia dźwigowo-transportowe) i operatorów sprzętu do robót ziemnych, administratorów stron internetowych oraz analityków, testerów i operatorów systemów teleinformatycznych, brukarzy, dentystów, filologów i tłumaczy, grafików komputerowych, opiekunek dziecięcych, pomocy kuchennych, robotników leśnych i robotników budowlanych, specjalistów ds. projektowania, wdrażania i doskonalenia produktów i usług cyfrowych oraz sprzedawców i kasjerów.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu Głos Regionu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na glosregionu.pl