Z powodu epidemii koronawirusa zamknięte zostały kościoły w całej Polsce. Katolicy z całego kraju zmuszeni są do przeżywania obchodów Wielkiej Nocy za pośrednictwem transmiji live. Te za pośrednictwem profili na Facebooku oraz platformie YouTube oferują leszczyńskie parafie.
Lista leszczyńskich parafii oferujących transmisje mszy świętych:
Parafia p.w św. Maksymiliana Kolbe w Lesznie - Liturgia Triduum Paschalnego, będzie transmitowana i sprawować ją w ściśle zamkniętym gronie posługujących. Plan transmisji:
- Wielki Czwartek godz., 18;30 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.
- Wielki Piątek, godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa, godz. 18.30 – Liturgia Męki i Śmierci Chrystusa
- Wielka Sobota, godz. 21.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej.
Transmisje odbywają się za pośrednictwem kanału parafii na platformie YouTube.com -https://www.youtube.com/channel/UCTWk111f7FOyVplB1wQQKVA/videos
Parafia p.w. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Lesznie - Transmisja Mszy św. w niedziele: godz. 8:00, godz. 10:00, godz. 11:30
Transmisje odbywają się za pośrednictwem kanału parafii na platformie YouTube.com -https://www.youtube.com/channel/UC3N-IDNlZo_V2LkFBWwr91w/videos
Parafia p.w św. Antoniego w Lesznie - na parafialnym profilu na facebooku będą transmitowane Msze św.: we wtorek i środę o 18.00 oraz w niedziele o 10.00.
Transmisje odbywają się za pośrednictwem facebookowego profilu parafii -
https://www.facebook.com/antonileszno/
Parafia p. w. św. Krzyża w Lesznie -
Plan transmisji Triduum Paschalnego:
- Wielki Czwartek – Masza św. godz. 18:30
- Wielki Piątek – koronka do Miłosierdzia, godz. 15:00, Liturgia Męki Pańskiej, godz. 18:30
- Wielka Sobota – Wigilia Paschalna, godz. 21:00
- Niedziela Wielkanocna – Msza św. godz. 10:45
Transmisje odbywają się za pośrednictwem facebookowego profilu parafii -
https://www.facebook.com/KrzyzPL/
Parafia Rzymskokatolicka p. w. św. Jana Chrzciciela w Lesznie -
- Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej godz. 18:00
- Wielki Piątek – koronka, Droga Krzyżowa godz. 15:00, Liturgia Męki Pańskiej godz. 18:00
- Wielka Sobota – Wigilia Paschalna godz. 20:30
Transmisje odbywają się za pośrednictwem kanału stacja zbawienie na platformie YouTube.com -
https://www.youtube.com/stacjazbawienie
Bazylika Mniejsza Kościół p. w. św. Mikołaja w Lesznie -
W czasie epidemii koronawirusa na profilu facebookowym bazyliki transmitowane są codzienne Msze Święte. W dni powszednie od godziny 18:30, w soboty od godzinie 7:30, a w niedzielę od 9:30.
https://www.facebook.com/bazylikaleszno
Parafia Rzymskokatolicka p. w. św. Kazimierza w Lesznie -
Transmisje Mszy świętych w niedziele i święta odbywają się za pośrednictwem facebookowego profilu parafii.
https://www.facebook.com/KazimierzLeszno/
źródło: ngo.leszno.pl
fot. facebookowy profil Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela w Lesznie
Komentarze 0