TERAZ18°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Narkotyki w Górze. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

czw., 8 sierpnia 2024 15:51

W ostatnich dniach funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Górze przeprowadzili dwie udane akcje wymierzone w przestępczość narkotykową. Efektem działań jest zatrzymanie dwóch mężczyzn i zabezpieczenie znacznej ilości nielegalnych substancji.

Nietypowa interwencja na parkingu

5 sierpnia br. policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzanie zaparkowanym pojeździe na jednym z górowskich parkingów. Mieszkańcy zaalarmowali służby, obawiając się, że ktoś może potrzebować pomocy.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 37-letniego mieszkańca Góry. Mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu, jednak rutynowa kontrola przyniosła nieoczekiwane rezultaty. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim woreczek z amfetaminą.

"Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary 272 dni pozbawienia wolności" - poinformowała asp. Małgorzata Nieborak z KPP w Górze.

Zatrzymany może mieć dodatkowe kłopoty. Trwają czynności mające na celu ustalenie, czy kierował pojazdem pod wpływem narkotyków.

Zobacz: Szarża Oplem po Dniach Wąsosza. Pijana 20-latka jechała, a policjant wystawał z auta

Uderzenie w dilera narkotyków

Dzień później, 6 sierpnia, kryminalni z KPP w Górze przeprowadzili kolejną skuteczną akcję. Tym razem w ich ręce wpadł 45-letni mieszkaniec miasta. "Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych ujawniliśmy prawie 200 porcji handlowych amfetaminy" - przekazała asp. Małgorzata Nieborak.

Oprócz narkotyków, policjanci zabezpieczyli również:

  • woreczki strunowe
  • wagi elektroniczne
  • telefony komórkowe
  • znaczną sumę gotówki

Wszystkie te przedmioty mogą stanowić dowody w sprawie o handel narkotykami.

Surowe konsekwencje

45-latek usłyszał już zarzuty posiadania i udzielania narkotyków. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj: Zawsze w gotowości – sierżant Kurpiel zatrzymał poszukiwanego po służbie

Źródło: KPP Góra

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 0

    Dla Ciebie

    18°C

    Pogoda

    Kontakt

    hi24.pl