7 Polaków na liście najbogatszych ludzi świata.

Zobacz, czym się zajmują

Piątek, 09 kwietnia 2021 o 12:10, autor: 0 560
7 Polaków na liście najbogatszych ludzi świata.

„Forbes” opublikował najnowszą listę bogaczy z całego świata. W zestawieniu znajdziemy siedem polskich nazwisk.

Magazyn „Forbes” opublikował listę najbogatszych ludzi na świecie. To już 35. edycja zestawienia. W tym roku na pojawiło się tam aż 2755 bogaczy, czyli o 660 więcej, niż w roku ubiegłym. Koronwirusowy kryzys ewidentnie nie działa na najbogatszych w myśl zasady, że "bogaci się bogacą, a biedni biednieją". Progiem wejścia do tego zaszczytnego grona jest posiadanie majątku szacowanego na minimum 1 miliard dolarów, aczkolwiek zestawienie nie dotyczy głów państw ani członków rodzin królewskich. 

Ranking ponownie otwiera Jeff Bezos, założyciel Amazona, z majątkiem 177 miliardów dolarów. Drugie miejsce zajął Elon Musk. Twórca PayPala, Tesli i SpaceX zgromadził majątek wart 151 miliardów dolarów. Ostatnie miejsce na podium należy do Europejczyka Bernarda Arnaulta (z rodziną), prezesa francuskiego koncernu LVMH, którego majątek liczy 150 miliardów dolarów.

Najbogatsi Polacy

Jak widać, nawet koronawirus nie przeszkodził najbogatszym w drodze na szczyt. Na światowej liście „Forbesa” znalazło się również siedmiu Polaków:

727. miejsce - Michał Sołowow - 4 mld dol.
832. miejsce - Jerzy Starak - 3,6 mld dol.
856. miejsce - Tomasz Biernacki - 3,2 mld dol.
956. miejsce - Zygmunt Solorz-Żak - 3,2 mld dol.
1517. miejsce - Dominika Kulczyk - 2,1 mld dol.
2263. miejsce - Rafał Brzoska - 1,3 mld dol.
2263. miejsce - Zbigniew Juroszek (z rodziną) - 1,3 mld dol.

Czym się zajmują
Najwyżej notowany Polak znalazł się na 727. miejscu zestawienia. To Michał Sołowow, który jest właścicielem kilkudziesięciu spółek, takich jak: Synthos, Cersanit, Barlinek, Komfort, Homla czy North Food. Jego majątek jest wart 4 mld dol.

Na 832. miejscu pojawił się Jerzy Starak. Do jego biznesowego imperium, wycenionego na 3,6 mld dol. , nalezą tacy giganci farmaceutyczni jak Polpharma i Polfa.

Kolejnym Polakiem na liście „Forbesa” jest Tomasz Biernacki. Właściciel sieci handlowej Dino znalazł się na 856. miejscu z 3,2 mld dol. na koncie.

956. pozycję zajmuje Zygmunt Solorz-Żak, założyciel Telewizji Polsat, właściciel Cyfrowego Polsatu (3,2 mld dol.).

Jedyną Polką w zestawieniu jest Dominika Kulczyk (1517. miejsce). Bizneswoman, współzałożycielka Grupy Firm Doradczych Values, właścicielka firmy Polenergia, założycielka i prezes Kulczyk Foundation. Jej majątek „Forbes” wycenił na 2,1 mld dol.

Na 2263. pozycji znalazł się Rafał Brzoska. Współwłaściciel i prezes międzynarodowej Grupy Kapitałowej Integer.pl oraz szef InPostu zgromadził majątek wyceniany na 1,3 mld dol.

Ostatnim Polakiem na liście jest Zbigniew Juroszek (z rodziną). Właściciel grupy Atal - ogólnopolskiego dewelopera, posiada majątek szacowany na 1,3 mld. dol.

News4Media, fot.: iStock

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu Głos Regionu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na glosregionu.pl