Noc Muzeów 2021

- przegląd atrakcji

Czwartek, 13 maja 2021 o 20:49, autor: 2 441
Noc Muzeów 2021

Zobacz, jak wygląda kokpit Boeinga 737-800, weź udział w warsztatach produkcji proszku do prania lub zwiedź wystawę zlokalizowaną na 49. piętrze Sky Tower. Przed nami weekend wyjątkowych atrakcji w ramach Nocy Muzeów 2021.

Noc Muzeów 2021 to idealna okazja, by w nietypowy sposób odwiedzić liczne muzea, galerie i inne instytucje kultury. Większość z nich czynna będzie do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych. Podczas akcji udostępnione zostaną wyjątkowe atrakcje. Ideą tego wydarzenia jest to, że wstęp do poszczególnych placówek jest darmowy lub za symboliczną złotówkę. W związku z pandemią koronawirusa wiele wydarzeń w tym roku odbywać się będzie wirtualnie, ale są także takie, które będzie można przeżyć na własnej skórze. 

Chcesz sprawdzić, co przygotowano w twoim regionie? Wejdź na oficjalną stronę miasta lub placówki, w której jesteś lub zamierzasz spędzić weekend. Tam na pewno znajdziesz harmonogram akcji oraz listę instytucji biorących w niej udział. A oto kilka naszych propozycji:

Odlot z AirPoint Warszawa

Zobaczyć, jak wygląda kokpit Boeinga 737-800 - najpopularniejszego na świecie wąskokadłubowego samolotu pasażerskiego średniego zasięgu, usiąść na fotelu pierwszego oficera lub kapitana i zrobić sobie niepowtarzalne zdjęcie, a także dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat lotnictwa – takie możliwości zapewni AirPoint Warszawa. Darmowy wstęp już w sobotę od godz. 20:00 do 22:00.

AirPoint - Symulator samolotu Boeing 737-800 - Warszawa, ul. Zwycięzców 42/u5

Woda sodowa uderzy do głowy

Zwiedzanie sodowiarni i mieszkania z czasów PRL na Nowej Pradze w Warszawie - to idealna opcja dla miłośników PRL-u i poszukiwaczy ciekawostek z historii tego miasta. Miejsce to jest wolne od elektroniki. Będzie można za to skorzystać z telefonu tarczowego czy maszyny do pisania, a także odsłuchać płytę winylową. Na miejscu zobaczymy również wystawę szklanych syfonów i butelek przedwojennych warszawskich firm, a także weźmiemy udział w pokazie wytwarzania wody sodowej w ulicznym saturatorze. Bereja Klub będzie otwarty dla uczestników w sobotę w godz. od 18:00 do 1:00.

Bareja Klub, Tomasz Bareja - Warszawa, ul. ul. Czynszowa 6

 

W tegorocznej akcji w stolicy weźmie udział aż 180 placówek, w tym 17 po raz pierwszy. Część z nich jest objęta zapisami, dlatego warto uważnie czytać program. Wszystkie szczegóły na ten temat można znaleźć na stronie: www.um.warszawa.pl/nocmuzeow .

 

„Wielkie pranie u Państwa Misiów” w Bydgoszczy

W ramach Nocy Muzeów 2021 w Bydgoszczy zaplanowano zaś "Wielkie pranie u Państwa Misiów" w Muzeum Mydła i Historii Brudu. Przewodnicy przygotowali ciekawostki związane z praniem i bydgoską historią Persila. W muzeum odbywać się będą także warsztaty z produkcji proszku do prania. Własnoręcznie przygotowany ekologiczny produkt uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu. Zwiedzanie i warsztaty odbywać się będą co godzinę o: 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00 i 23:00.

Muzeum Mydła i Historii Brudu - Bydgoszcz, ul. Długa 13/17

Z widokiem na cały Wrocław

Miłośnicy kultowego cyklu, jakim jest Noc Muzeów, mogą także zupełnie za darmo zwiedzić wystawę „DNA Miasta” zlokalizowaną w Punkcie Widokowym na 49. piętrze budynku Sky Tower we Wrocławiu. Wydarzenie będzie wyjątkowe, ponieważ scenerię dla ekspozycji stworzy zapierająca dech w piersiach nocna panorama miasta. Wystawa będzie otwarta w sobotni wieczór w godz. od 22:00 do 2:00.

Sky Tower - Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 95

 

Tanecznym krokiem do Opery Filharmonii Podlaskiej

Do akcji dołącza również Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku. O godz. 18:30 i 19:30 na skwerze przy wejściu do Amfiteatru organizuje pokaz tańca artystów zespołu baletowego. Widowisko odbędzie się do muzyki z koncertu poświęconego pamięci Krzysztofa Krawczyka. Przez cały wieczór będzie można także oglądać w placówce zdjęcia z wystawy „Narodziny musicalu” fotografa OiFP Michała Hellera. Jej otwarcie miało miejsce w dniu białostockiej premiery spektaklu „Jesus Christ Superstar”.

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki - Białystok, ul. Odeska 1

 

News4Media, fot.: News4Media

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~FWS
14.05.2021 07:48

To teraz by miło było, gdybyście zamieścili plan wschowskiej "nocy muzeów 2021".

avatar
~Urszula Chudak
14.05.2021 08:55

Jakże się ucieszyłam, widząc tytuł artykułu. Myślałam, że to chodzi o moje miasto. Niestety nie! Skorzystałam z podpowiedzi autora do poszukania konkretów na stronie placówki. Jest zaproszenie ale... do obejrzenia pięknej, wiosennej roślinności. Do wymienionych wyżej miast, raczej się nie wybiorę. Chociaż gdyby Białystok był trochę bliżej... pomarzyć można. A czemu Białystok? Proszę raz jeszcze wrócić do końcówki artykułu i wszystko jasne.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu Głos Regionu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na glosregionu.pl