Pościg, staranowane radiowozy, użycie broni i śmierć.

Dramatyczny poranek na Śląsku

Poniedziałek, 19 kwietnia 2021 o 12:08, aktualizacja Poniedziałek, 19 kwietnia 2021 o 12:13, autor: 0 523
Pościg, staranowane radiowozy, użycie broni i śmierć.

Poniedziałkowy poranek nie przyniósł policjantom w Rudzie Śląskiej najspokojniejszej służby. Ok. godz. 6 rano doszło tam do próby zatrzymania przestępcy, która zakończyła się użyciem broni. W wyniku postrzału 36-letni mężczyzna zmarł.

Według informacji świadków, ok. godz. 6 nad ranem funkcjonariusze policji podjęli próbę zatrzymania mężczyzny w Rudzie Śląskiej. 36-latek miał być doprowadzony przez bytomskich policjantów do prokuratury. Na widok stróżów prawa zaczął jednak uciekać. Wsiadł do samochodu i jadąc w kierunku mundurowych, z impetem staranował trzy radiowozy, które zorganizowały blokadę drogową. Po tym jak dojechał do punktu, w którym nie miał żadnego wyjazdu, kierowca wysiadł z auta. Policjanci już wcześniej mieli podejrzenia, że mężczyzna może posiadać broń. Obawy potwierdziły się, gdy opuścił pojazd - w ręku trzymał pistolet. Wymierzył go w stronę funkcjonariuszy, a ci oddali strzały ostrzegawcze. Nie powstrzymało to agresora.

Dzisiaj rano śląscy policjanci na polecenie bytomskiej prokuratury realizowali czynności w jednej z dzielnic Rudy Śląskiej — Bykowinie. Mundurowi mieli za zadanie zatrzymać i doprowadzić przed oblicze prokuratora 36-letniego mężczyznę.” – czytamy na stronie śląskiej policji. W komunikacie dowiadujemy się również, że mężczyzna „wyciągnął broń i zaczął mierzyć z niej w kierunku stróżów prawa. Policyjni kontrterroryści oddali strzały ostrzegawcze, które mężczyzna zignorował". Przy takim obrocie spraw mundurowi zmuszeni byli użyć broni wobec 36-latka.

Postrzelony agresor zmarł pomimo podjętej reanimacji ze strony policyjnego zespołu medycznego. Mężczyzna miał być wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe oraz fałszowanie dokumentów. Na miejscu zdarzenia pracuje zespół dochodzeniowo – śledczy, nadzorowany przez prokuratora.

News4Media, fot.: slaska.policja.gov.pl

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu Głos Regionu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na glosregionu.pl