Sprawdź, czy zaszczepisz się w swoim miejscu pracy

Sobota, 01 maja 2021 o 19:26, autor: 0 424
Sprawdź, czy zaszczepisz się w swoim miejscu pracy

4 maja ruszą zgłoszenia na szczepienia w zakładach pracy. Co ciekawe, będą mogli skorzystać z nich nie tylko pracownicy danego przedsiębiorstwa. Znamy ich szczegółowe wytyczne.

4 maja ruszą zgłoszenia na szczepienia w zakładach pracy. Będzie to możliwe tylko w tych miejscach, gdzie pracodawcy uda się zebrać minimum 300 chętnych do przyjęcia preparatu. 

Kogo może do szczepienia zgłosić zakład pracy?

- pracowników zakładów pracy,
- członków samorządów zawodowych i stowarzyszeń branżowych,
- osoby współpracujące (zatrudnione na umowę zlecenie, dzieło lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą),
- studentów, którzy ukończyli 18 rok życia, w tym przypadku zgłaszającym jest szkoła,
- członków rodzin tych osób.

Pracodawca, który zbierze wystarczającą liczbę chętnych, będzie musiał współpracować z istniejącym punktem szczepień, który zgodzi się zorganizować proces szczepień jego pracowników.  Sam system zgłoszeń ma być szybki i prosty. Przedsiębiorca będzie musiał jedynie wypełnić formularz, w którym wskaże liczbę chętnych do zaszczepienia, co ważne - bez podawania ich danych osobowych. Ankieta będzie dostępna od 4 maja na stronie internetowej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Szczepienia w zakładzie pracy, krok po kroku

W pierwszej kolejności zakład pracy nawiązuje współpracę z istniejącym punktem szczepień, który zgadza się zorganizować szczepienia dla pracowników. Następnie pracodawca wysyła zgłoszenie przez formularz Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, podając liczbę osób chętnych do szczepienia i dane współpracującego podmiotu wykonującego działalność leczniczą.


Kiedy przyjdzie już kolej na dany zakład pracy, Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych wystawi ofertę dla podmiotu wykonującego działalność leczniczą. Po jej akceptacji dostarczona zostaje zamówiona liczba dawek. Pracodawca otrzyma adres ich odbioru. Szczepienia wykonuje PWDL.

Dzień szczepień wolnym od pracy?

W wytycznych czytamy, że pracodawca może uznać nieobecność w pracy w związku ze szczepieniem przeciwko COVID-19 za usprawiedliwioną. Ostateczna decyzja należy jednak do zatrudniającego.


Rejestracja kolejnych roczników na następne dni:

3 maja – roczniki 1986-1987,
4 maja – roczniki 1988-1989,
5 maja – roczniki 1990-1991,
6 maja – roczniki 1992-1993,
7 maja – roczniki 1994-1996,
8 maja – roczniki 1997-1999,
9 maja – roczniki 2000-2003.

 

News4Media, fot.: News4Media

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu Głos Regionu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na glosregionu.pl