Szczegóły wydarzenia

Projekcja filmu

Projekcja filmu

Zapraszamy na pokaz filmu „Kresy”. Jest to projekt  „Gazety Lubuskiej”, w którym pokazana jest historia wielu Czytelników, którzy przed laty przyjechali na Ziemię Lubuską z dalekich stron. Obraz pięknie  dopełnienia cykl kresowych artykułów, które od lat ukazują się na łamach GL. Jest  dziełem Czytelników. To oni występują w tym dokumencie, ale przede wszystkim to ich opowieści złożyły się na jego scenariusz. „KRESY” to film, który upamiętnia tragedię ludzi oddzielonych od korzeni, upokorzonych i zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Ten film jest hołdem dla nich i ich bliskich, którzy stracili życie w tym strasznym czasie i na zawsze pozostali na Kresach Wschodnich.

Autorami scenariusza są Dariusz Chajewski i Witold Głowacki, reżyserem Rafał Bryll. Film będzie można zobaczyć również na pokazach w bibliotekach publicznych w całym województwie. Przeznaczony jest dla widzów od lat 16.

Data: 16.11.2018 o godzinie 17:00
Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wschowa
Rodzaj: Kultura
REKLAMA

Wybierz datę

REKLAMA

Polecamy

Nie patronujemy żadnej imprezie

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu Głos Regionu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na glosregionu.pl