Polityka Prywatności

Szanując prawo do prywatności Użytkowników naszych usług i gwarantując Im prawo wyboru w zakresie udostępniania informacji, które Ich dotyczą dokładamy najwyższych starań, by dane osobowe naszych Użytkowników były przetwarzane zgodnie z obowiązującymi  przepisami prawa polskiego i Unii Europejskiej.

W tym dokumencie opisujemy jak przetwarzamy dane osobowe Użytkowników naszych usług. Opisujemy, kto jest administratorem danych osobowych, jakie dane przetwarzamy, w jakim celu i na jakiej podstawie, jak długo nimi dysponujemy. Opiszemy również to, jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom jako podmiotom danych osobowych oraz to, komu udostępniamy dane.

Administrator Danych Osobowych

Administratorem danych osobowych w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE jest PROTEKST Komputer Sprzedaż-Usługi-Serwis Mariusz Ławrynowicz, ul. Głogowska 1, 67-400 Wschowa, REGON 410227182, NIP 6971031383, wpisany do rejestru przedsiębiorstw w UMiG Wschowa nr ew./02050/95 właściciel Serwisów Internetowych GłosRegionu.pl, ZW.pl, ZiemiaLeszczynska.pl, ZiemiaGorowska.pl, ZiemiaWolsztynska.pl i serwisu transakcyjnego HI24.pl

Inspektorem Ochrony Danych (IOD) jest właściciel firmy Mariusz Ławrynowicz z którym można się kontaktować we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych oraz realizacją Twoich praw związanych z przetwarzaniem na adres: 67-400 Wschowa, ul. Głogowska 1, mail: mariusz.lawrynowicz@gmail.com z dopiskiem “Inspektor Danych Osobowych”

Jakie dane przetwarzamy?

Przetwarzamy Twoje dane, które nam podajesz lub udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w ramach korzystania z naszych usług (wraz ze zautomatyzowaną analizą Twojej aktywności na naszych stronach internetowych).

Przetwarzamy także dane zbierane podczas Twojej aktywności w usługach - serwisach internetowych i aplikacjach, m.in. odwiedzane strony i miejsca, czas wizyty w danym miejscu, Twoje kliknięcia, sposób korzystania z usług informacje o urządzeniu końcowym (np uzyskamy twój adres IP kiedy napiszesz komentarz) lub przeglądarce, w tym jego lokalizację. Gromadzimy pliki “cookies” zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Podajesz nam wyłącznie Twoje dane osobowe niezbędne do świadczenia Ci usług - takie jak: adres e-mail, imię i nazwisko, miasto lub numer telefonu, np. przy zakładaniu kont czy profili w serwisach, wypełniając formularze lub okna rejestracyjne w usługach np. dodając ogłoszenie drobne.

Świadcząc usługi hostingu przechowujemy na naszych serwerach dane, które, dobrowolnie publikujesz za pomocą udostępnionych Ci narzędzi informatycznych w sieci Internet, w określonych usługach.

W jakim celu i na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane?

Jeśli zakładasz u nas np konto hostingowe, wypełniasz formularz w konkretnym celu np. aby dodać ogłoszenie lub dokonać zakupu usługi lub towaru (np. reklamy) to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy. Bez tego nie bylibyśmy w stanie świadczyć usługi, pobrać opłaty lub zareagować na reklamację. Brak takich danych uniemożliwi nam zawarcie i wykonanie umowy.

Nasi Zaufani Partnerzy np. Google, mogą chcieć wyświetlić ci reklamę dostosowaną do Twoich zainteresowań, które są w stanie określić na podstawie zautomatyzowanej analizy Twojej aktywności na stronach internetowych. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne i nie pozbawi cię dostępu do naszych serwisów.Zawsze masz możliwość ograniczenia, zmiany lub wycofania zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzamy również jeżeli jest to wymagane przepisami prawa np. w celach podatkowych, rachunkowości.

Jak długo przetwarzamy dane?

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania tj.:

  • w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę,
  • w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i do momentu upływu przedawnienia roszczeń z tej umowy,
  • w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu,
  • w celach podatkowych i rachunkowych w zakresie i przez czas zgodny z obowiązującymi przepisami.Jakie prawa Ci przysługują jako podmiotowi danych osobowych?

Zgodnie z przepisami Ogólnego Rozporządzenia dotyczącego Ochrony Danych Osobowych (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – (RODO), przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez nas, a także naszych Zaufanych Partnerów:

  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych
  • prawo do usunięcia danych,
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego ochrony danych osobowych, jakim jest w Polsce Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.

Jeżeli Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody:masz prawo do wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Jeżeli Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w celu realizacji umowy (niezbędne w celu świadczenia usługi):masz prawo do przenoszenia danych osobowych.

W celu realizacji powyższych praw należy skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych lub Biurem Obsługi Klienta.

Komu udostępniamy Twoje dane?

Twoje dane mogą być przekazywane podmiotom przetwarzającym dane osobowe w imieniu Administratora m.in. dostawcom usług IT, agencjom marketingowym itp. – przy czym takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z administratorem i wyłącznie zgodnie z naszymi instrukcjami. W takich przypadkach wymagamy od podmiotów trzecich zachowania poufności i bezpieczeństwa informacji oraz weryfikujemy czy zapewniają odpowiednie środki ochrony danych osobowych.

Twoje dane mogą być również udostępniane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obowiązującego prawa np. organom ścigania. W zakresie dozwolonym przez obowiązujące przepisy prawa możemy także udostępniać Twoje dane instytucjom zajmującym się windykacją należności i obrotem wierzytelnościami.

Na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, ww. dane mogą być udostępniane naszym Zaufanym Partnerom.

Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi współpracujemy i wymieniamy je w części Zaufani Partnerzy.

Zaufani Partnerzy

GOOGLE Inc. (dane analityczne, reklamy)

Kaja Komputer (infrastruktura serwerowa)

Facebook

Youtube

WhitePress sp. z o.o., ul. Legionów 26-28, 43-300 Bielsko-Biała (reklama)

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu Głos Regionu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na glosregionu.pl