Żałoba policjantów w całej Polsce.

Funkcjonariusz zginął w strzelaninie

Wtorek, 04 maja 2021 o 16:01, autor: 0 2806
Żałoba policjantów w całej Polsce.

Policjanci w całej Polsce pogrążyli się w smutku po dzisiejszej strzelaninie, która dla jednego z ich kolegów, zakończyła się śmiercią. Mężczyzna zginął podczas interwencji wobec podejrzanie zachowującego się kierowcy.

We wtorkowy poranek dwaj raciborscy policjanci zostali skierowani na interwencję wobec mężczyzny, który miał pod wpływem środków odurzających lub alkoholu poruszać się samochodem. Według relacji świadków, podejrzany ubrany był w odzież do złudzenia przypominającą policyjną. Początkowo funkcjonariusze nie zastali podejrzanego kierowcy we wskazanym miejscu, jednak z łatwością odnaleźli go na innej z ulic.

Kiedy mundurowi rozpoczęli czynności kontrolne, bandyta niespodziewanie wyciągnął broń i oddał strzał w kierunku jednego z nich. Drugi z policjantów zareagował, strzelając w stronę przestępcy. Ranił go w okolicy uda, po czym obezwładnił i zatrzymał.


„Dzisiaj około godziny 8.00 rano policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na interwencję w okolicę stacji benzynowej, gdzie według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem marki Renault. Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Jego kolega z patrolu użył broni wobec napastnika, który został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany” – podała raciborska policja.

Tuż po zdarzeniu, kolega z patrolu przystąpił do reanimacji postrzelonego policjanta. Do akcji ratunkowej włączyły się kolejne patrole, które pojawiły się na miejscu strzelaniny oraz wezwani ratownicy medyczni. Niestety, pomimo usilnych prób, mężczyźnie nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

- Zostały pobrane próbki, które pomogą ustalić, czy sprawca był pod wpływem środków odurzających. Zbyt wcześnie jest też na spekulowanie, jaka kara grozi bandycie, ponieważ jeszcze nie wiemy, jaki zarzut zostanie mu postawiony – wyjaśnia nam nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Zatrzymany 40-letni mężczyzna znany był funkcjonariuszom z przestępstw narkotykowych. Zabójca pozostaje pod opieką medyczną w szpitalu, a jego zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Zastrzelony przez niego policjant zginął w wieku 43 lat.  

News4Media, fot.: raciborz.policja.gov.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu Głos Regionu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na glosregionu.pl