J. Kaczyński odchodzi?

Latem rekonstrukcja rządu

Piątek, 18 czerwca 2021 o 00:04, autor: 4
J. Kaczyński odchodzi?

Na kongresie PiS mają zostać ogłoszone zmiany w rządzie. Ze stanowiska wicepremiera ma zrezygnować prezes partii.

Kongres jest zaplanowany na 3 lipca i według informacji „Rzeczpospolitej” będzie o nim głośno. Ma tam zostać przedstawiony plan rekonstrukcji rządu. Wszystkie zmiany nie są jeszcze znane, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że odejdzie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS jest obecnie wicepremierem wykonującym zadania Przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Stanowisko objął jesienią ubiegłego roku.

Scenariusz mówiący o rezygnacji Kaczyńskiego ze stanowiska jest prawdopodobny, bo gdy szef partii wchodził do rządu sugerował, że jego obecność w nim ma „charakter przejściowy”. Na razie jednak Kaczyński nie odchodzi i zamierza mocno zaangażować się w promocję „Polskiego Ładu” czyli pakietu społeczno – gospodarczych reform Zjednoczonej Prawicy. Od najbliższej niedzieli prezes PiS ma się spotykać z politykami tej partii i rozmawiać o dalszych planach.

Nie jest to jedyna zmiana rozważana przez PiS. W gabinecie Mateusza Morawieckiego ma być także więcej kobiet. Obecnie jest tylko jedna na czele resortu. To Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. Według nieoficjalnych informacji do rządu ma wrócić Jadwiga Emilewicz. To była minister rozwoju, wicepremier w okresie gdy należała do Porozumienia Jarosława Gowina. Obecnie jest posłem bezpartyjnym należącym do klubu PiS. Od czasu odejścia z partii nie szczędzi Gowinowi krytyki, tak jak w najnowszym wywiadzie dla tygodnika „Wprost”: „Opór Jarosława Gowina ws. kandydatki na Rzecznika Praw Obywatelskich jest niezrozumiały. Nie wykluczam, że pozostali posłowie Porozumienia zagłosują inaczej niż lider”.

 

 

News4Media, fot.: iStock

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Polityka-Polityk+BMW
18.06.2021 05:24

Aby można było powiedzieć, że ktoś ..."odchodzi"... to najpierw ten ktoś musiał by tam BYĆ , TRWAĆ i RZĄDZIĆ .....!. Kiedyś PO-PSL stworzyła stanowisko "mityczne" dla ścigania dorsza...... dzisiaj historia się powtarza w rządzie PiS + partia Ziobry +partia Gowina mamy same " mityczne" etaty dla swoich towarzyszy partyjnych ....!. . Kiedyś dla tej partii "taśmy u Sowy" były TAŚMAMI WSTYDU i wielu dymisji w rządzie PO-PSL, dzisiaj dla obecnie rządzących "przecieki z prywatnych kont e-mailowych ich ministrów, premiera" czyli TAJEMNICY PEŃSTWOWEJ i SŁUŻBOWEJ to atak na Państwo polskie, a nie złamanie przez nich prawa !!!!. Wcześniej to "Taśmy Wstydu" dzisiaj to .. ".Polacy Nic się nie stało ....." i takie tam be ble....be ble ...... !!!!!. Tak obecnie rządzący bawią się Nami i naszym Państwem wyczerpując poniekąd znamiona przestępstw o braku przestrzegania tajemnicy państwowej i służbowe ---- przestępstw poniekąd ściganych przez Kodek Karny ...... !!!!!. Teraz dymisji brak !!!!!, bo to państwo to pis+ !!!!!!

avatar
~Adaś
18.06.2021 15:48

Myślę, że Panowie: Kaczyński i p. Tusk od 2006 na przemian rządząc Polską zrobili i dobre rzeczy i rzeczy niewłaściwe a nawet dziadowskie. Nie będę licytował który z nich bardziej się przysłużył do rozwoju tego kraju a który z nich sprawił wielki eksodus polskich fachowców do UE czy zdezintegrował polski "status quo "...... ale jak pożegnaliśmy już jednego, to czas rozstać się z drugim . Sądzę, że Polacy doskonale poradzą sobie bez tych "legend" w sposób doskonały. Resztę historia oceni. Adaś

avatar
~@>"Adaś"
18.06.2021 17:56

Zastanów się o jakiej to "legendzie" ty tu mówisz ???- o tej co to Stan Wojenny miała przespać ?????. hamuj sie w wypowiadaniu takich słów i nazewnictwie stosownie do rzeczywistości byłej i obecnej !!!!!

avatar
~Adaś
19.06.2021 12:15

Ad. - "do Adaś" -forumowiczu....., czytać umiesz ale zrozumieć to już NIE ? Zauważyłeś napisane przez "Adasia" słowo "legenda" w cudzysłowie ? Skoro Twoja rezolutność jest tak bardzo oddalona od realów to sięgnij wieczorem po lód. Ja tak zrobię dzisiaj, ten mecz piłkarski mnie wykończy ? Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu Głos Regionu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na glosregionu.pl