ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dlaczego warto stosować odżywki pobudzające przed treningiem?

Poniedziałek, 05 grudnia 2022 o 12:28, autor: 0
Dlaczego warto stosować odżywki pobudzające przed treningiem?

Zaczynając swoją przygodę z trenowaniem jakichkolwiek sportów, prędzej czy później, każdy spotyka się z różnego rodzaju suplementami diety, odżywkami itp. Chodzi o to, aby zwiększyć efektywność własnych wysiłków, poprawić osiągane wyniki, czy też po prostu lepiej czuć się po treningu. Wynika to ze zwiększonego zapotrzebowania organizmu na konkretne wartości odżywcze, które czasami są inne w zależności od tego, jaką dyscyplinę sportu się trenuje. Jednymi z popularnych rodzajów suplementów diety, są te określane mianem “przedtreningówek”, które również dzielą się na kilka typów. Warto jednak nadmienić, że stosunkowo najbardziej rozpoznawalne są przedtreningówki na bazie stymulantów (np. kofeina), które mają za zadanie pobudzić organizm na potrzeby zwiększonego wysiłku fizycznego. Jednak jakie jest ich działanie i dlaczego w określonych przypadkach, naprawdę warto z nich korzystać?

Działanie przedtreningówek pobudzających

Przedtreningówki pobudzające są tworzone w oparciu o stymulacyjne substancje odżywcze, takie jak kofeina, muira puama, tyrozyna, czy też żeń-szeń czerwony, a także wielu innych. Chociaż warto zaznaczyć, że z uwagi na łatwość otrzymywania, zdecydowanie najczęściej w tym celu wykorzystuje się kofeinę. Warto nadmienić, że jest to ta sama kofeina, którą spożywa się wraz z kawą, czy też herbatą, jednak jej ilości są zazwyczaj zdecydowanie większe.

To właśnie pozwala na wyjątkowe pobudzanie organizmu, przez przedtreningówki pobudzające. Dzięki temu odczuwa się znaczny przypływ energii, który należy odpowiednio spożytkować podczas treningów. Warto jednak pamiętać, że w tego typu preparaty najlepiej zaopatrywać się w sprawdzonych miejscach z uwagi na swoje bezpieczeństwo. Z tego powodu, warto przyjrzeć się ofercie sklepu SFD i przedtreningówkom pobudzającym producenta BSN, które są doceniane przez wielu profesjonalistów.

Czy przedtreningówka pomaga budować masę mięśniową?

Na to pytanie można odpowiedzieć wprost - tak. Przedtreningówki pobudzające, dzięki stymulowaniu układu nerwowego sprawiają, że organizm posiada większe pokłady energii. Dlaczego to takie istotne? Dzięki temu możliwe jest wykonywanie dłuższych, intensywniejszych treningów. Pobudzenie nie sprawi, że mięśnie będą posiadać większe pokłady sił, jednak dzięki pobudzeniu możliwe będzie np. wykonanie większej ilości powtórzeń.

Podobna sytuacja dotyczy osób, które za cel treningowy obrały sobie odchudzanie. Dzięki większej intensywności treningów, możliwe będzie zwiększone spalanie tkanki tłuszczowej, niż w przypadku jednostek treningowych bez zastosowania przedtreningówki pobudzającej. To wszystko składa się na coraz większą popularność tego typu preparatów i nie ma w tym nic dziwnego. Warto jednak pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa i własnego zdrowia.

Wszelkiego rodzaju suplementy diety i odżywki, najbezpieczniej jest nabywać z oficjalnej i legalnej dystrybucji, aby uchronić się przed przyjmowaniem środków o nieznanym składzie. Oferta sklepu SFD jest na tyle bogata we wszelkiego rodzaju suplementy, że na pewno każda osoba znajdzie swój wymarzony preparat.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu Głos Regionu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na glosregionu.pl